Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej Msze św. w intencji dzieci nienarodzonych i ich rodziców. Zapraszamy na Nieszpory Maltańskie. Najbliższe we wtorek 9 maja w Katowicach i Tomaszowie Lubelskim. Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  Projekty » Maltańskie Ośrodki Pomocy » Ośrodek w Poznaniu
Polecamy
Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia Góra


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach


Opłatek Maltański 2014 Kraków (english)

XI Wieczór Maltański 2014 Kraków

więcej filmów >>>

Ośrodek w PoznaniuA+A-A0

Maltański Ośrodek Pomocy w Poznaniu

60-101 Poznań,ul. Grunwaldzka 19/431 (IV Piętro)
Koordynator: Maciej Mankiewicz
Tel: 693 979 724     
E-mail: 
osrodek.poznan1@pomocmaltanska.pl

Maltańskie Ośrodki Pomocy działają w Poznaniu od początku 2007 roku. Od ponad pięciu lat zajmujemy się aktywizacją społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnością. Wspieramy je w przełamywaniu barier, pomagamy podnosić kwalifikacje oraz szukać pracy. Doradcy zawodowi, psychologowie oraz inni specjaliści pracujący w ośrodku, na podstawie przeprowadzonych konsultacji, starają się dobrać formy wsparcia do indywidualnych potrzeb każdego, kto zdecyduje się na skorzystanie z naszej pomocy.

W styczniu 2011 rozpoczęliśmy nowy rozdział pracy ośrodków. Dwa poznańskie zespoły połączyły siły, by wspólnie działać na rzecz beneficjentów. Siedzibą ośrodka pozostał lokal przy ul. Słowackiego 42. W ramach naszych działań organizujemy min. indywidualne konsultacje z różnego rodzaju specjalistami (lekarzami, rehabilitantami, prawnikami), warsztaty, szkolenia zawodowe oraz staże.
Pomagamy znaleźć pracę oraz wspieramy w początkowym okresie zatrudnienia. Pomagamy także uczniom w wyborze odpowiedniej ścieżki edukacyjnej, zakupie podręczników i pomocy naukowych oraz opłacie czesnego.

Od marca 2012 roku rozpoczęliśmy realizację kolejnej, trzeciej już edycji projektu „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy". Osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie zapraszamy do kontaktu z pracownikami Ośrodka Pomocy Maltańskiej. Obejmujemy wsparciem osoby ze znacznym oraz umiarkowanym stopniem niepełnosprawności narządu ruchu, mieszkające na terenie całej Wielkopolski, ich rodziny i opiekunów.

Aby wziąć udział w projekcie należy spełniać następujące wymogi:

• być osobą niepełnosprawną ruchowo

• posiadać orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (w przypadku osób posiadających niepełnosprawność sprzężoną)

• być osobą niepracującą - nieaktywną zawodowo,

• w wieku 16 - 59 lat (kobiety), 16 - 64 (mężczyźni).

W ramach projektu prowadzimy m.in.: konsultacje ze specjalistami różnych dziedzin, warsztaty aktywizacji zawodowej, szkolenia podnoszące kwalifikacje, szkolenia zawodowe dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości. Organizujemy staże zawodowe oraz wspieramy w podjęciu lub kontynuowaniu nauki. Prowadzimy również pośrednictwo pracy.

UDZIAŁ W ZAJĘCIACH JEST BEZPŁATNY

Zapraszamy do kontaktu, pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Nasz ośrodek mieści się przy ulicy Słowackiego 42/1 w Poznaniu.

Jeśli nie możesz do nas przyjechać, zadzwoń - my przyjedziemy do Ciebie:

61 841 14 25 , 693 979 725


© 2017 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY