Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bartiego Zakup książki:
Joannici i ich związki z ziemiami polskimi Zachęcamy do wspólnej modlitwy Liturgią Godzin. Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  Projekty » Maltańskie Ośrodki Pomocy » Ośrodek w Katowicach
Polecamy

MALTAŃSKI KALENDARZ LITURGICZNY

 

13.10.2017
wspomnienie bł. Gerarda
- założyciela Zakonu Maltańskiego

19.11.2017
Wspomnienie Wszystkich Świętych i Błogosławionych 
Zakonu Maltańskiego

+++

MODLITWA WSTAWIENNICZA ZA SUWERENNY ZAKON MALTAŃSKI

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bartie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

+++


 

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia Góra


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach


Opłatek Maltański 2014 Kraków (english)

XI Wieczór Maltański 2014 Kraków

więcej filmów >>>

Ośrodek w KatowicachA+A-A0

Maltański Ośrodek Pomocy w Katowicach

40-079 Katowice, ul. Gliwicka 2/2
Tel: 32 785 86 68      
E-mail: osrodek.katowice@pomocmaltanska.pl


"Pomoc Maltańska" na Śląsku działa już od 20 lat. W tym czasie organizowane były różne formy działań związanych z osobami niepełnosprawnymi – wyjazdy integracyjne, coroczne pielgrzymki do Lourdes, zagraniczne obozy młodzieżowe „Mała Malta”. W ostatnich latach znacznie poszerzyliśmy zakres naszych działań – coroczne obozy integracyjne dla osób niepełnosprawnych ( dorośli i dzieci ) w Szczyrzycu, Maltańska Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych na Jasną Górę, Maltański Dzień Dziecka, Opłatek Maltański, obchody uroczystości św. Jana, pomoc żywnościowa dla potrzebujących w ramach programu PEAD.

W ramach Maltańskiej Służby Medycznej organizujemy zabezpieczenia medyczne różnego rodzaju imprez i wydarzeń, organizowanie i prowadzenie kursów Pierwszej Pomocy oraz transport medyczny.

Bierzemy czynny udział w akcji „ Wkręć się w pomaganie polegającej na zbieraniu plastikowych nakrętek w celu uzyskania funduszy dla osób potrzebujących np. rehabilitacji lub sprzętu rehabilitacyjnego.

Jedna ze szkół w Katowicach, gdzie udzielaliśmy im wsparcia nadała szkole imię Polskich Kawalerów Maltańskich - http://zss12.edupage.org/about/?subpage=2&

We wszystkich powyższych działaniach bierzemy czynny udział zarówno w ramach powstałego w 2004 roku Maltańskiego Punktu Pomocy Środowiskowej (działalność w całości oparta na wolontariacie), jak i w ramach powołanego do życia w 2007 roku Maltańskiego Ośrodka Pomocy.

Swoją główną działalność Ośrodek opiera na realizacji projektów finansowanych w ramach Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. Zrealizowaliśmy już szereg projektów.

© 2017 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY