Już 2 maja 2018 wyruszą podopieczni i wolontariusze na 60 Pielgrzymkę Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Celem pielgrzymki jest zawsze modlitwa o uzdrowienie: duchowe i fizyczne. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  Projekty » Maltańskie Ośrodki Pomocy » Ośrodek w Katowicach
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

Ośrodek w KatowicachA+A-A0

Maltański Ośrodek Pomocy w Katowicach

40-079 Katowice, ul. Gliwicka 2/2
Tel: 32 785 86 68      
E-mail: osrodek.katowice@pomocmaltanska.pl


"Pomoc Maltańska" na Śląsku działa już od 20 lat. W tym czasie organizowane były różne formy działań związanych z osobami niepełnosprawnymi – wyjazdy integracyjne, coroczne pielgrzymki do Lourdes, zagraniczne obozy młodzieżowe „Mała Malta”. W ostatnich latach znacznie poszerzyliśmy zakres naszych działań – coroczne obozy integracyjne dla osób niepełnosprawnych ( dorośli i dzieci ) w Szczyrzycu, Maltańska Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych na Jasną Górę, Maltański Dzień Dziecka, Opłatek Maltański, obchody uroczystości św. Jana, pomoc żywnościowa dla potrzebujących w ramach programu PEAD.

W ramach Maltańskiej Służby Medycznej organizujemy zabezpieczenia medyczne różnego rodzaju imprez i wydarzeń, organizowanie i prowadzenie kursów Pierwszej Pomocy oraz transport medyczny.

Bierzemy czynny udział w akcji „ Wkręć się w pomaganie polegającej na zbieraniu plastikowych nakrętek w celu uzyskania funduszy dla osób potrzebujących np. rehabilitacji lub sprzętu rehabilitacyjnego.

Jedna ze szkół w Katowicach, gdzie udzielaliśmy im wsparcia nadała szkole imię Polskich Kawalerów Maltańskich - http://zss12.edupage.org/about/?subpage=2&

We wszystkich powyższych działaniach bierzemy czynny udział zarówno w ramach powstałego w 2004 roku Maltańskiego Punktu Pomocy Środowiskowej (działalność w całości oparta na wolontariacie), jak i w ramach powołanego do życia w 2007 roku Maltańskiego Ośrodka Pomocy.

Swoją główną działalność Ośrodek opiera na realizacji projektów finansowanych w ramach Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. Zrealizowaliśmy już szereg projektów.

© 2018 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY