Zachęcamy do modlitwy przed wyborami Wielkiego Mistrza Zapraszamy na Nieszpory Maltańskie. Najbliższe we wtorek 17 stycznia w Katowicach, Warszawie i Tomaszowie Lubelskim. Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  Działalność » Kolonie Letnie
Polecamy
Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia Góra


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach


Opłatek Maltański 2014 Kraków (english)

XI Wieczór Maltański 2014 Kraków

więcej filmów >>>

Kolonie LetnieA+A-A0

Kolonie w Objeździe


Kolonie Maltańskie w Objeździe


Dzięki wsparciu finansowemu władz Gminy Myślenice, od samego początku kolonii, udało się nam zorganizować 7 wyjazdów nad nasze Polskie morze. Do 2009 roku przyjeżdżaliśmy na wakacyjny odpoczynek z dziećmi wymagającymi zmiany środowiska społecznego do Gniewina powiat Wejherowo, a od roku 2010 gościmy w Objeździe powiat Słupski. Nasze kolonie są szczególne nie tylko ze względów ekonomicznych, bo część dzieci jechała na nie za 150 zł, ale dlatego, że dzieci mają możliwość zobaczyć małą cząstkę świata, poznać ciekawych ludzi, odpocząć od codziennego ciężkiego życia i środowiska społecznego.Takiej przygody mogą już nie przeżyć ponownie w swoim dziecięcym życiu. 

Podczas pobytu dwutygodniowego bawią się, relaksują i uczą się różnych pożytecznych rzeczy, a przedewszystkim poznają, czym jest praca wolontariusza, co oznacza krzyż Maltański i kto to jest Maltańczyk.Czas spędzony nad morzem jest w pełni zagospodarowany dzięki: częstym wycieczkom autokarowym po atrakcyjnych rejonach wybrzeża, plażowaniem, grami zespołowymi i indywidualnymi, spacerami, zajęciami integracyjnymi, edukacyjnymi. A gdy przychodzi czas rozstania, to duża część dzieci ze łzami żegna się ze swoimi wychowawcami, kolegami i koleżankami. Zawsze podczas takich pożegnań dzieci pytają się, czy za rok będą mogły tu z nami znów przyjechać. Uzyskując wsparcie od wolontariuszy, władz Gminy Myślenice, Małopolskiego Kuratora Oświaty, sponsorów i dyrektora szkoły, który nas gości dajemy taką możliwość.


 


 

© 2017 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY