Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej Msze św. w intencji dzieci nienarodzonych i ich rodziców. Zapraszamy na Nieszpory Maltańskie. Najbliższe we wtorek 9 maja w Katowicach i Tomaszowie Lubelskim. Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  Projekty » Maltańskie Ośrodki Pomocy » Ośrodek w Olsztynie
Polecamy
Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia Góra


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach


Opłatek Maltański 2014 Kraków (english)

XI Wieczór Maltański 2014 Kraków

więcej filmów >>>

Ośrodek w OlsztynieA+A-A0

Maltański Ośrodek Pomocy w Olsztynie

10-959 Olsztyn, ul. Kopernika 46A
Koordynator: Iwona Wrąbel-Derlacz
Tel:             89 534 06 76      
E-mail: osrodek.olsztyn@pomocmaltanska.pl


Witamy serdecznie na stronie Maltańskiego Ośrodka Pomocy w Olsztynie, mieszczącego się w Konwikcie Kapłanów Warmińskich w Olsztynie przy ulicy Kopernika 47. Nasza praca na rzecz osób niepełnosprawnych trwa od 2007 roku. Z przyjemnością informujemy, że od marca 2012 r. realizujemy kolejny już projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej oraz PFRON „Wsparcie osób niepełnosprawnych na rynku pracy III”. Jest on skierowany do niepracujących osób niepełnosprawnych ze znacznym stopniem niepełnosprawności ruchowej (w wieku 16-60 lat kobiety i 16-65 lat mężczyźni) w tym również z niepełnosprawnością sprzężoną, a także ich opiekunów. Nasz Ośrodek czynny jest od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do godziny 16.00, w tym czasie przyjmujemy osobiście zgłoszenia do projektu i służymy pomocą doradcy zawodowego i psychologa.

 

Dlaczego warto zgłosić się do nas?

Otóż oferujemy formy wsparcia w zależności od aktualnej sytuacji i potrzeby osoby, którą przyjmujemy do projektu. Jest to:

Indywidualna pomoc psychologa, doradcy zawodowego, prawnika

Kompleksowe, profesjonalne wsparcie specjalistów różnych dziedzin (logopeda, rehabilitant, konsultant niezależnego życia)

Bogatą ofertę warsztatów i szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe (także zewnętrznych, dopasowanych  indywidualnie)

Pośrednictwo pracy ( pomoc w jej uzyskaniu i utrzymaniu)

Wsparcie w podjęciu lub kontynuacji nauki (opłata czesnego, opłaty egzaminacyjne)

Staże rehabilitacyjne

Warsztaty promujące aktywność społeczno-zawodową  osób niepełnosprawnych wśród ich rodziców, opiekunów i osób z ich otoczenia

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Są to tylko główne zadania realizowane w projekcie, chętnie skorzystamy z Państwa podpowiedzi z jakich form wsparcia chcieliby Państwo skorzystać. Najważniejszym celem projektu jest poprawa sytuacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy poprzez zwiększenie kwalifikacji zawodowych i kompetencji społecznych, oraz również umożliwienie nauki. Wraz z Fundacją Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie projekt realizują: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, Caritas Polska oraz Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR”. W poprzednim projekcie „Wsparcie Osób niepełnosprawnych na rynku pracy II” 12 beneficjentów Ośrodka Pomocy Maltańskiej podjęło staż zawodowy, a  18 osób uzyskało zatrudnienie.


© 2017 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY