Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bartiego Zakup książki:
Joannici i ich związki z ziemiami polskimi Zachęcamy do wspólnej modlitwy Liturgią Godzin. Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  Projekty » Projekty zakończone » Projekt aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych, w tym dzieci i młodzieży - Otwarte Serca
Polecamy

MALTAŃSKI KALENDARZ LITURGICZNY

 

13.10.2017
wspomnienie bł. Gerarda
- założyciela Zakonu Maltańskiego

19.11.2017
Wspomnienie Wszystkich Świętych i Błogosławionych 
Zakonu Maltańskiego

+++

MODLITWA WSTAWIENNICZA ZA SUWERENNY ZAKON MALTAŃSKI

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bartie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

+++


 

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia Góra


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach


Opłatek Maltański 2014 Kraków (english)

XI Wieczór Maltański 2014 Kraków

więcej filmów >>>

Projekt aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych, w tym dzieci i młodzieży - Otwarte SercaA+A-A0

Projekt aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych, w tym dzieci i młodzieży - Otwarte Serca

W 2006 roku Fundacja rozpoczęła realizację Projektu „Otwarte Serca - Centra Doradcze”. W ramach projektu powstało siedem Ośrodków Pomocy w: Warszawie, Katowicach, Olsztynie, Radomiu i Klebarku Wielkim oraz dwa w Poznaniu. W każdym ośrodku pomocą służyli psycholog i doradca zawodowy, kierownik i asystent oraz wolontariusze.

Projekt skierowany był do wszystkich osób niepełnosprawnych, które chciałyby podjąć pracę. W ośrodkach prowadzono konsultacje indywidualne z psychologiem i doradcą zawodowym, grupowe warsztaty oraz liczne zajęcia podnoszące kwalifikacje zawodowe osób niepełnosprawnych, z których do najbardziej popularnych należały warsztaty komputerowe oraz językowe. W ośrodkach organizowane były również grupy tematyczne oraz imprezy integracyjne, podczas których uczestnicy mogli nawiązać nowe znajomości, przełamać bariery, odkrywać i rozwijać nowe zainteresowania i talenty.

Ponadto ośrodki prowadziły następujące działania: warsztaty doradztwa zawodowego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, grupy wsparcia dla osób niepełnosprawnych oraz rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. W Ośrodkach odbywały się spotkania prowadzone przez psychologów, doradców zawodowych lub inne osoby wspierające np. pedagogów, zajęcia aktywizujące zawodowo i społecznie dla osób dorosłych w naszych ośrodkach oraz w terenie ze szczególnym uwzględnieniem wybranych terenów wiejskich. Prowadzono również warsztaty przedsiębiorczości połączone z wytwarzaniem rękodzieła artystycznego, „warsztaty artystyczne”, muzyczne itp., warsztaty z logopedą.

Z działaniami poszczególnych Ośrodków Pomocy w ramach projektu „Otwarte Serca” można zapoznać się na stronie internetowej Projektu.

© 2017 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY