Już 2 maja 2018 wyruszą podopieczni i wolontariusze na 60 Pielgrzymkę Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Celem pielgrzymki jest zawsze modlitwa o uzdrowienie: duchowe i fizyczne. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  Maraton
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

MaratonA+A-A0

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele,

pierwsza AKCJA zakończyła się słowami: Mam 48 lat, jeszcze miesiąc temu myślałem, że o 30 mniej. Przez 10tygodni mocnej i nieustannej pracy poznawałem swoje granice, ale one ciągle się przesuwały – w końcu zostałem triathlonistą i Ironmanem. Mam dużo znajomych, ale nie wiedziałem, że tak wielu mi zaufa – dzięki Wam udało się zakupić potrzebne respiratory. Zrobiliście to dla szpitala, w którym nie będziecie się leczyć, dla obcych ludzi – to budzi szacunek i pewnie nazywa się dobrocią.

Druga AKCJA miała taką zapowiedź: "Ma 51 lat, jeszcze nigdy w życiu nie przebiegł maratonu, został zaproszony, by wraz ze mną pokonać ultramaraton górski - 78 km szczytami Bieszczad ..." Andrzej Zwara, po kilku miesiącach ciężkich treningów i wyrzeczeń, pokonał kultowy Bieg Rzeźnika.

Policzyliśmy, że po 2 AKCJACH udało się zebrać blisko 300 000 zł dla FUNDACJI POLSKICH KAWALERÓW MALTAŃSKICH POMOC MALTAŃSKA. Kontynuujemy!

Mamy gotowy 3 PROJEKT i nadal pozostajemy w temacie biegania, głównie za sprawą wyjątkowych bohaterów.
W 1984 roku Jurek Skarżyński i Wojtek Ratkowski a także 4 innych Polaków uzyskało minima olimpijskie, ale przez decyzję władz komunistycznych na IO w Los Angeles nikt z nich nie pojechał, podobnie jak wielu innych sportowców. Po 25 latach od zakończenia kariery zawodniczej, 2 kwietnia 2017, na starcie maratonu w Dębnie stanie JUREK SKARŻYŃSKI - guru polskiego maratonu. W jakim czasie teraz pobiegnie człowiek, którego wyniki (2:11:42 z 86 roku) budziły respekt na poziomie światowym, który szkolił zawodowych biegaczy, i którego książka „Biegiem przez życie” został okrzyknięta ‘biblią’ maratończyków? Obok niego zadebiutują: aktorka Karolina Gorczyca oraz mistrz windsurfingu Przemek Miarczyński, byli mistrzowie Paweł Januszewski (400mppł) i Sebastian Chmara – do dzisiaj rekordzista Polski w 10cioboju LA -  ta lista jest otwarta.  

Patronat honorowy objęła  wyjątkowa osoba -  AGNIESZKA BAL - "Człowiek Bez Barier" 2015, od której dowiemy się - jak się motywować kiedy wysiłek nie zna końca.

Zapraszamy na stronę www. AKCJI http://maraton.zakonmaltanski.pl  gdzie znajdziesz biogramy uczestników, zasady konkursu dla darczyńców i kolejne odcinki naszej prawdziwej historii - w zakładce [BLOG].  

Dzięki sponsorom, zakupimy nowoczesny sprzęt monitorujący funkcje życiowe u osób w śpiączce, a który będzie pracował w szpitalu w Barczewie, dzięki indywidualnym darczyńcom zorganizujemy integracyjne wakacje  dla niepełnosprawnych z ubogich rodzin. Dziękuję partnerowi strategicznemu PKO Bankowi Polskiemu S.A., sponsorom: Grupie Energa S.A. i firmie KPMG, funduszowi ALTUS TFI, dziękuję licznym mediom: dziennikowi  Rzeczpospolita, "Trójce" PR3, Tygodnikowi Gość.pl, Wp.pl - Grupa Wirtualna Polska, portalowi MaratonyPolskie.pl, dzięki którym nasz projekt nie został anonimowy. Was kibiców, darczyńców zapraszam do konkursu z nagrodami, które ufundowały firmy Diverse, Ziaja i SklepBiegacza.pl.

http://maraton.zakonmaltanski.pl

www.facebook.com/zakonmaltanski.ekstremalnie/

Zapraszam Tomek Tarnowski  

 

 

© 2018 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY