Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bartiego Zakup książki:
Joannici i ich związki z ziemiami polskimi Zachęcamy do wspólnej modlitwy Liturgią Godzin. Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  Maraton
Polecamy

MALTAŃSKI KALENDARZ LITURGICZNY

 

13.10.2017
wspomnienie bł. Gerarda
- założyciela Zakonu Maltańskiego

19.11.2017
Wspomnienie Wszystkich Świętych i Błogosławionych 
Zakonu Maltańskiego

+++

MODLITWA WSTAWIENNICZA ZA SUWERENNY ZAKON MALTAŃSKI

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bartie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

+++


 

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 





Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia Góra


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach


Opłatek Maltański 2014 Kraków (english)

XI Wieczór Maltański 2014 Kraków

więcej filmów >>>

MaratonA+A-A0

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele,

pierwsza AKCJA zakończyła się słowami: Mam 48 lat, jeszcze miesiąc temu myślałem, że o 30 mniej. Przez 10tygodni mocnej i nieustannej pracy poznawałem swoje granice, ale one ciągle się przesuwały – w końcu zostałem triathlonistą i Ironmanem. Mam dużo znajomych, ale nie wiedziałem, że tak wielu mi zaufa – dzięki Wam udało się zakupić potrzebne respiratory. Zrobiliście to dla szpitala, w którym nie będziecie się leczyć, dla obcych ludzi – to budzi szacunek i pewnie nazywa się dobrocią.

Druga AKCJA miała taką zapowiedź: "Ma 51 lat, jeszcze nigdy w życiu nie przebiegł maratonu, został zaproszony, by wraz ze mną pokonać ultramaraton górski - 78 km szczytami Bieszczad ..." Andrzej Zwara, po kilku miesiącach ciężkich treningów i wyrzeczeń, pokonał kultowy Bieg Rzeźnika.

Policzyliśmy, że po 2 AKCJACH udało się zebrać blisko 300 000 zł dla FUNDACJI POLSKICH KAWALERÓW MALTAŃSKICH POMOC MALTAŃSKA. Kontynuujemy!

Mamy gotowy 3 PROJEKT i nadal pozostajemy w temacie biegania, głównie za sprawą wyjątkowych bohaterów.




W 1984 roku Jurek Skarżyński i Wojtek Ratkowski a także 4 innych Polaków uzyskało minima olimpijskie, ale przez decyzję władz komunistycznych na IO w Los Angeles nikt z nich nie pojechał, podobnie jak wielu innych sportowców. Po 25 latach od zakończenia kariery zawodniczej, 2 kwietnia 2017, na starcie maratonu w Dębnie stanie JUREK SKARŻYŃSKI - guru polskiego maratonu. W jakim czasie teraz pobiegnie człowiek, którego wyniki (2:11:42 z 86 roku) budziły respekt na poziomie światowym, który szkolił zawodowych biegaczy, i którego książka „Biegiem przez życie” został okrzyknięta ‘biblią’ maratończyków? Obok niego zadebiutują: aktorka Karolina Gorczyca oraz mistrz windsurfingu Przemek Miarczyński, byli mistrzowie Paweł Januszewski (400mppł) i Sebastian Chmara – do dzisiaj rekordzista Polski w 10cioboju LA -  ta lista jest otwarta.  

Patronat honorowy objęła  wyjątkowa osoba -  AGNIESZKA BAL - "Człowiek Bez Barier" 2015, od której dowiemy się - jak się motywować kiedy wysiłek nie zna końca.

Zapraszamy na stronę www. AKCJI http://maraton.zakonmaltanski.pl  gdzie znajdziesz biogramy uczestników, zasady konkursu dla darczyńców i kolejne odcinki naszej prawdziwej historii - w zakładce [BLOG].  

Dzięki sponsorom, zakupimy nowoczesny sprzęt monitorujący funkcje życiowe u osób w śpiączce, a który będzie pracował w szpitalu w Barczewie, dzięki indywidualnym darczyńcom zorganizujemy integracyjne wakacje  dla niepełnosprawnych z ubogich rodzin. Dziękuję partnerowi strategicznemu PKO Bankowi Polskiemu S.A., sponsorom: Grupie Energa S.A. i firmie KPMG, funduszowi ALTUS TFI, dziękuję licznym mediom: dziennikowi  Rzeczpospolita, "Trójce" PR3, Tygodnikowi Gość.pl, Wp.pl - Grupa Wirtualna Polska, portalowi MaratonyPolskie.pl, dzięki którym nasz projekt nie został anonimowy. Was kibiców, darczyńców zapraszam do konkursu z nagrodami, które ufundowały firmy Diverse, Ziaja i SklepBiegacza.pl.

http://maraton.zakonmaltanski.pl

www.facebook.com/zakonmaltanski.ekstremalnie/

Zapraszam Tomek Tarnowski  

 

 

© 2017 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY