Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  wydarzenia » 11.02.2017 - List Prezydenta ZPKM na Światowy Dzień Chorego
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

WydarzeniaA+A-A0

2017-02-07

11.02.2017 - List Prezydenta ZPKM na Światowy Dzień Chorego

Sopot, 10 lutego 2017

 

Szanowni Państwo,

 

11 lutego,  po raz 25 będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II. To dzień naszych podopiecznych – chorych, dla których, jako szpitalnicy, poświęcamy własny czas.

 Ułomność naszego ciała jest naturalna, a jednak potrafi prowadzić do wykluczenia, cierpienia, czasem wręcz poniżenia człowieka. Osoba chora, pomimo wielu przeciwności, trwa w nadziei na lepszy dzień i wyzdrowienie, ponosi fizycznie ciężar choroby i psychicznego odrzucenia i nie jest to stan chwilowy, lecz często codzienność.

Należy pamiętać, że spotkanie osoby chorej i zdrowej daje też szanse na wejście w relację głęboko humanistyczną, gdzie pierwsza osoba może być traktowana w normalny sposób, co pozwala jej nie pamiętać o przeciwnościach losu, natomiast druga może czerpać z tej wyjątkowej siły i nadziei jaką wielu chorych posiada.  

 Tworzenie płaszczyzny poszanowania dla życia w każdej postaci jest jednym z głównych celów działania Zakonu Maltańskiego.

W tym szczególnym dniu, chciałbym życzyć wszystkim chorym siły i wytrwałości oraz umiejętności dzielenia się z otoczeniem właśnie tymi cechami. Pragnę też podziękować członkom Związku Polskich Kawalerów Maltańskich,  wolontariuszom, oraz naszym sympatykom, za obecność, postawę i Wasze działanie.

 

Aleksander  Tarnowski

Prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich

 

© 2018 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY