Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  wydarzenia » Zaproszenie do Lourdes skierowane do młodzieży i kadetów
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

WydarzeniaA+A-A0

2017-02-11

Zaproszenie do Lourdes skierowane do młodzieży i kadetów

Szanowne Damy, Szanowni Kawalerowie, Czcigodni Kapelani, Drodzy Członkowie Maltańskiej Służby Medycznej i Wy Drodzy Kadeci!
 7 lutego,  dokładnie 173 lat temu przyszła na świat Bernadetta Soubirous, która mając zaledwie jedenaście lat przeżyła epidemię cholery, zachorowała na astmę i gruźlicę.
Kiedy miała czternaście lat, osiemnastokrotnie objawiła się jej Niepokalana Najświętsza Maryja Panna w grocie Massabielle w Lourdes.
Dlaczego Jej? Tej biednej – bez markowych ciuchów, bez iPada i iPhona, niedouczonej – nie mającej pojęcia o całkach, nie mówiącej biegle dwoma językami obcymi, na dodatek chorej – nie mogącej uprawiać joggingu, a w zimie jeździć na nartach?
Powiadają, że Bernadetta była nie tylko głęboko wierząca, ale również posłuszna. Posłuszeństwo, które wynikało z miłości  – zatem Matka Boża wiedziała, że Ta nastolatka spełni jej prośbę…
W Lourdes jesteśmy posłuszni naszym przełożonym i sługami naszych Panów Chorych, nosimy mundury, w których ginie nasze ego.
W tym roku odbędzie się 59 Międzynarodowa Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes, na którą szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.
Już w roku 2008, wówczas nowy 79 Książe i Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego Fra’Matthew Festing zachęcał, aby całymi rodzinami uczestniczyć w pielgrzymce, co też czynimy od wielu lat.
Dajmy szansę młodym, aby odkryli w sobie siłę i poszli śladem św. Bernadetty, bo to przecież często jej rówieśnicy, z którą mogą  identyfikować się.
Organizacja w Lourdes:
Grupa dla najmłodszych, którzy ukończyli 6 lat do 12.
Umundurowanie:
Czerwone berety z przypinką Zakonu Maltańskiego
We własnym zakresie:
- Białe bluzki / koszule
- Granatowe ewentualnie czarne spódnice / spodnie
UWAGA! CZERWONY SWETER, do którego obowiązkowo przypięty jest identyfikator z imieniem i nazwiskiem (po lewej stronie) oraz oraz krzyż maltański z napisem Polska na lewym ramieniu.
Grupa kadetów, którzy ukończyli 12 lat do 18. (Po ukończeniu 18 roku życia,  zapraszamy do pracy w grupach z dorosłymi).

Umundurowanie:
- Czerwone berety przypinką Zakonu Maltańskiego
We własnym zakresie:
- Białe bluzki / koszule
- Granatowe ewentualnie czarne spódnice / spodnie
 UWAGA! GRANATOWY SWETER, do którego obowiązkowo przypięty jest identyfikator z imieniem i nazwiskiem (po lewej stronie) oraz oraz krzyż maltański z napisem Polska na lewym ramieniu.
> Identyfikatory zostaną rozdane przez opiekuna w Lourdes.
Pierwszego dnia robimy rozeznanie: dzieci poznają członków pielgrzymki, a następnie teren: idziemy do Groty Massabielle, bazyliki, szpital Notre Dame, następnie teren koło hotelu. Spotkanie z kadetami z Włoch, Francji, Hiszpanii, Skandynawii...
W sobotę roznosimy wodę pacjentom podczas uroczystości przed bazyliką
W niedzielę z grupą francuską służymy do mszy św.
W poniedziałek Children’s Party dla niepełnosprawnych dzieci – my pomagamy, ale i dobrze bawimy się! Wieczorem za zgodą rodziców kadeci mogą iść na następne party.
W miarę możliwości kadeci uczestniczą we wszystkich oficjalnych uroczystościach i ich program jest do nich dopasowany.
Prosimy o zabranie wygodnego obuwia i okrycia. W Lourdes w maju może prószyć śnieg, może być ulewa, ale również i upalnie!
Prosimy również w miarę możliwości ukończenie kursu pierwszej pomocy.
Przypominamy, że termin zgłaszania się dorosłych na pielgrzmkę minął 1 lutego ; natomiast termin dla dzieci i młodzieży, które mogą liczyć na dofinansowanie , mija z dniem 20 lutego b.r.
Zgłoszenia prosimy kierować do opiekuna kadetów na adres: malgosia.malkiewicz@gmx.at
lub telefonicznie: 604 305 655.
PS.
Św. Jan Paweł, papież we wspomnienie Matki Boskiej z Lourdes, obchodzone co roku 11 lutego, ustanowił światowym dniem modlitw w intencji ludzi chorych i ich opiekunów.
Ściskam Wszystkich serdecznie i do zobaczenia
Malgosia Malkiewicz

© 2018 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY