Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej Msze św. w intencji dzieci nienarodzonych i ich rodziców. Zapraszamy na Nieszpory Maltańskie. Najbliższe we wtorek 9 maja w Katowicach i Tomaszowie Lubelskim. Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  wydarzenia » Msze św. w intencji dzieci nienarodzonych i ich rodziców.
Polecamy
Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia Góra


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach


Opłatek Maltański 2014 Kraków (english)

XI Wieczór Maltański 2014 Kraków

więcej filmów >>>

WydarzeniaA+A-A0

2017-05-07

Msze św. w intencji dzieci nienarodzonych i ich rodziców.

Msze św. w Dzień Dziecka
w intencji wszystkich dzieci, w tym nienarodzonych,z błogosławieństwem dla matek w stanie błogosławionym - inicjatywa promowana przez członków Zakonu Maltańskiego

Od wielu lat, z inicjatywy kleryków Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach, Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego i Zakonu Maltańskiego, dzięki błogosławieństwu księdza arcybiskupa Damiana Zimonia, a następnie księdza arcybiskupa Wiktora Skworca, jak również za zgodą księdza biskupa Andrzeja Dziuby, Głównego Kapelana ZPKM, na Śląsku odbywają się msze Święte w intencji wszystkich dzieci: poczętych i urodzonych oraz ich Mam i Ojców. Inicjatywa uzyskała aprobatę Kapelanów ZPKM oraz Konwentu w 2012r. Co roku przyłącza się do niej coraz większa ilość maltańczyków w poszczególnych miastach. 
1 czerwca oprócz organizowanych tego dnia akcji kulturalno-społecznych pragniemy pamiętać o modlitwie. Świętowanie w Dniu Dziecka powinno obejmować wszystkie dzieci-dzieci poczęte mają do niego takie samo prawo jak dzieci już urodzone. Dlatego zapraszamy na mszę świętą całe Rodziny, Ojców i Mamy oczekujących na narodzenie potomstwa – aby dali swoim dzieciom z okazji Dnia Dziecka ten szczególny prezent, jakim jest ofiara mszy świętej. Prosimy ich, aby modlili za swoje dzieci, ale też, aby pamiętali w modlitwie o dzieciach, których życie jest zagrożone, których rodzice się boją, albo wiedzą zbyt mało, aby wybrać życie. Uroczystości kończy indywidualne kapłańskie błogosławieństwo nad każdą z matek w stanie błogosławionym.
Mamy szansę aktywnie zmieniać świadomość ludzi, poprzez powierzenie naszych spraw Niebu, a także używanie ziemskich środków: świętowanie tradycyjnego 1 czerwca jako Dnia Dziecka – każdego dziecka, również tego, które jest już na świecie, jest już nam dane, choć jeszcze się nie urodziło. Chcemy też zwracać uwagę na używanie odpowiedniego słownictwa (np. zawsze mówmy: dziecko – a nie płód, czy zespół komórek), które uświadamia godność każdego dziecka.
Wspólna modlitwa w Konfraterniach w podobnym czasie (okolice 1 czerwca, w zależności od lokalnych możliwości) jest praktyczną realizacją wezwania naszego Zakonu do obrony wiary. Jest to nasze osobiste świadectwo, że życie ludzkie ma zawsze niepodważalną wartość. Gorąco zachęcam do włączenia się w tę inicjatywę poprzez uczestnictwo we mszy św. w tej intencji mówi Ilona Świerad, Dama Maltańska.

Msze św. w intencji dzieci nienarodzonych i ich rodziców:

Gliwice, 1.06.2017, godzina 18.00, Katedra Św. Apostołów Piotra i Pawła
Radom, 1.06.2017, godzina 17.00 
Katowice, 4.06.2017, godzina 12.00, Katedra Chrystusa Króla.
© 2017 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY