Już 2 maja 2018 wyruszą podopieczni i wolontariusze na 60 Pielgrzymkę Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Celem pielgrzymki jest zawsze modlitwa o uzdrowienie: duchowe i fizyczne. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  wydarzenia » 18.06.2017 Wrocław. Charytatywny Koncert Maltański | Dar dla Aleppo
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

WydarzeniaA+A-A0

2017-06-02

18.06.2017 Wrocław. Charytatywny Koncert Maltański | Dar dla Aleppo

Narodowe Forum Muzyki i Związek Polskich Kawalerów Maltańskich wystąpiły ze wspólną inicjatywą „Dar dla Aleppo”. Akcja będzie towarzyszyć koncertowi „Arcymistrzowie | Dar dla Aleppo" (18.06.2017, Sala Główna, godz, 18:00). Zakupując bilet specjalny (80 zł / 100 zł / VIP 150 zł) na ten koncert w NFM, otrzymacie Państwo pamiątkową cegiełkę, która w szczególny sposób podkreśli Wasz wkład w odbudowę szpitala w Aleppo. Liczba cegiełek jest ograniczona. W przerwie koncertu oraz po jego zakończeniu w Sali Głównej odbędzie się licytacja obrazów – zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na pomoc Aleppo. Troje znakomitych dyrygentów: Jarosław Thiel, Agnieszka Franków-Żelazny i Andrzej Kosendiak i poprowadzi 18 czerwca w Narodowym Forum Muzyki niezwykły koncert charytatywny „Arcymistrzowie. Dar dla Aleppo”. W programie wspaniała muzyka, licytacja dzieł sztuki współczesnej i rysunków dzieci z Aleppo. Już można kupować bilety cegiełki. Liczba cegiełek jest ograniczona. Są one dostępne w kasie NFM w cenie 80 zł / 100 zł / 150 zł od 23 maja.

Tym niezwykłym koncertem Narodowe Forum Muzyki i Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich włączają się w trwającą od dwóch miesięcy akcję „Dar dla Aleppo”. Jej celem jest zebranie funduszy na najpilniej potrzebne wyposażenie sali operacyjnej szpitala św. Ludwika w Aleppo, w tym specjalistyczny sprzęt, m.in. do operacji ortopedycznych, neurologicznych i kardiochirurgicznych, ale również wydajny generator prądu oraz urządzenia do uzdatniania wody. Zgodnie z wyliczeniem przeprowadzonym przez szpital potrzeba na to łącznie ponad 1,3 mln zł.

Okazja do pomocy syryjskiemu szpitalowi będzie podczas czerwcowego koncertu „Arcymistrzowie. Dar dla Aleppo”.  W kasach NFM rozpoczęła się sprzedaż okolicznościowych cegiełek i biletów, które zostały dedykowane akcji. Podczas wydarzenia odbędzie się także licytacja poruszających rysunków wykonanych przez dzieci z Aleppo oraz aukcja dzieł sztuki współczesnej. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przekazane na wsparcie akcji „Dar dla Aleppo”. 
– To konkretna pomoc, która trafi bezpośrednio do ludzi najbardziej jej potrzebujących, a co najważniejsze, trwale poprawi sytuację w Aleppo. W ten sposób najlepiej wspieramy Syryjczyków w ich staraniach o powrót do normalności, odbudowie domów, miast i niezbędnej infrastruktury – mówi Michał Kwilecki z ramienia Zakonu Maltańskiego, współorganizatora koncertu w NFM. 
Koncert będzie niezwykłym wydarzeniem muzycznym. Poprowadzi go troje wybitnych dyrygentów – Jarosław Thiel, dyrektor artystyczny Wrocławskiej Orkiestry Barokowej, Agnieszka Franków-Żelazny, dyrektor artystyczny Chóru NFM, oraz Andrzej Kosendiak, dyrektor Narodowego Forum Muzyki. Zabrzmią utwory Johanna Sebastiana Bacha: III Suita orkiestrowa D-dur oraz motety Singet dem Herrn i Lobet den Herrn, alle Heiden, a także monumentalne dzieło Georga Friedricha Händla Dettingen Te Deum, które zostanie wykonane w finałowej części koncertu. Wydarzenie będzie podsumowaniem jubileuszu 10-lecia istnienia dwóch znakomitych zespołów NFM – Chóru NFM oraz Wrocławskiej Orkiestry Barokowej. 
– Nasz koncert jubileuszowy chcemy wykorzystać jako czas i miejsce dla wsparcia idei odbudowy szpitala w Aleppo w Syrii, w mieście zrujnowanym, zdewastowanym przez wojnę, w miejscu, gdzie wciąż giną ludzie. Był czas, że nasze miasto Wrocław przeżyło równie wielką tragedię. Zwracamy się do wszystkich Państwa, którzy przyjdą na ten koncert, aby wsparli konkretnie, materialnie, tę ideę. Aby odbudowany szpital w Aleppo mógł służyć ratowaniu zdrowia i życia mieszkańców tego miasta – mówi Andrzej Kosendiak, dyrektor NFM. 

Patronat nad koncertem objęli metropolita wrocławski arcybiskup Józef Kupny, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, wojewoda dolnośląski  Paweł Hreniak oraz Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola.

Akcję „Dar dla Aleppo” zainicjowały cztery Kościoły chrześcijańskie z Dolnego Śląska – katolicki, ewangelicko-augsburski, prawosławny i greckokatolicki. Wspierają ją dolnośląskie samorządy, firmy i instytucje. Pomóc można, wysyłając SMS pod nr 72405 o treści „Ratuje” (koszt 2,46 z VAT) lub wpłacając kwotę na konto akcji. Zbiórka funduszy trwa do końca czerwca 2017 r. 

Konto PLN:
63102049000000850230555762 z dopiskiem „Dar dla Aleppo”

Więcej informacji o akcji: www.dardlaaleppo.pl
 
Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej akcji!

Zespół NFM


© 2018 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY