Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bartiego Zakup książki:
Joannici i ich związki z ziemiami polskimi Zachęcamy do wspólnej modlitwy Liturgią Godzin. Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  wydarzenia » Zaproszenie na Jubileuszowy Koncert Maltański w Warszawie
Polecamy
Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia Góra


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach


Opłatek Maltański 2014 Kraków (english)

XI Wieczór Maltański 2014 Kraków

więcej filmów >>>

WydarzeniaA+A-A0

2017-10-14

Zaproszenie na Jubileuszowy Koncert Maltański w Warszawie

Związek Polskich Kawalerów Maltańskich serdecznie zaprasza na Jubileuszowy Maltański Koncert Charytatywny, który odbędzie się dnia 18.10.2017 r. o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Zapraszamy Państwa na wyrafinowany i pełen subtelno-kolorystycznych brzmień spektakl muzyczny, w którym pierwszoplanową rolę zagrają męskie głosy wokalne oraz specjalne szkło wypełnione wodą. Bajkowa podróż w krainę dźwięków niech będzie inspiracją i źródłem nowych wrażeń. Autorem scenariusza jest prof. Jarosław Drzewiecki – znany pianista i organizator projektów artystycznych takich jak Wawer Music Festival czy Gary Guthman Monday Jazz Club w podziemiach Hotelu Boss w Warszawie.

Pamiętamy Jubileuszowy Maltański Koncert Charytatywny (5.06.2013), kiedy to publiczność entuzjastycznie przyjmowała na estradzie Filharmonii Narodowej Lwowską Orkiestrę Kameralną z solistami: Stanisławem Drzewieckim i Gary Guthmanem, a dwa lata później oczarował wszystkich Aleksander Bozhyk – zwycięzca ukraińskiej edycji programu „Mam Talent”.

Tym razem usłyszymy znane przeboje muzyki klasycznej na największej na świecie harfie szklanej w mistrzowskim wykonaniu Anny i Arkadiusza Szafrańców. Ten niezwykle rzadki instrument, na który pisał swój kwartet już sam Wolfgang Amadeus Mozart, a grywał na nim Fryderyk Chopin, zyskuje w ostatnich czasach na popularności jako nośnik nowych wartości estetycznych. Niezwykłość brzmienia przywodzi na myśl „anielskie organy” (verrilion), w których harmonie przenikając wzbogacają się wzajemnie.

Kontrapunktem dla Glass Duo będzie znany i ceniony zespół wokalny, który od blisko 35 lat występuje na estradach całego świata. Zespół reprezentował kraj na np. Wystawach Światowych EXPO w Sewilli (1992), Hanowerze (2000) i w Aichi (2005), podczas Festiwalu Kultury Polskiej na Tajwanie, w Pekinie i Algierze, na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos oraz podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie. Zespół ma w repertuarze około 1000 utworów. Występuje w stałym składzie: Robert Hylla – kontratenor, Leszek Marciniak – kontratenor, Przemysław Czekała – tenor,  Piotr Lewandowski – baryton, Piotr Dziurla – bas, Artur Hoffmann – bas. Członkowie Zespołu są wychowankami dwóch znanych poznańskich chórów chłopięco-męskich Stefan Stuligrosza i Jerzego Kurczewskiego.

Program został ułożony tematycznie: muzyka polska, muzyka norwesko-rosyjska, powrót do klasyki z Bachem, Rossinim i Ravelem i na koniec szlagiery muzyki rozrywkowej.

Po koncercie wszyscy goście są zaproszeni na cocktail.


© 2017 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY