Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bartiego Zakup książki:
Joannici i ich związki z ziemiami polskimi Zachęcamy do wspólnej modlitwy Liturgią Godzin. Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » Zimowisko 2013. Bezpośrednia relacja!
Polecamy

MALTAŃSKI KALENDARZ LITURGICZNY

 

13.10.2017
wspomnienie bł. Gerarda
- założyciela Zakonu Maltańskiego

19.11.2017
Wspomnienie Wszystkich Świętych i Błogosławionych 
Zakonu Maltańskiego

+++

MODLITWA WSTAWIENNICZA ZA SUWERENNY ZAKON MALTAŃSKI

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bartie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

+++


 

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia Góra


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach


Opłatek Maltański 2014 Kraków (english)

XI Wieczór Maltański 2014 Kraków

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2013-02-14

Zimowisko 2013. Bezpośrednia relacja!

I Maltańskie Zimowisko dobiegło końca, uczestnicy i wolontariusze są już w domach wśród swoich rodzin. Jednak w dniu wyjazdu również nie zabrakło ciekawostek. Każde dziecko otrzymało prezent. Po mszy świętej w Kalwarii Zebrzydowskiej zwiedzali jeszcze to miejsce, a szczególnie kościół. 
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wyjazdu. Uśmiechy dzieci mówią same za siebie - było warto!tekst i foto: Małgorzata Szatan


2013-02-17 01:12:23 
Już niedługo uczestnicy I Maltańskiego Zimowiska wyjadą z Zakrzowa. Wśród różnych gadżetów, jakie są dla nich przygotowane, znajduje sie płyta ze zdjęciami.

Ten niezwykły tydzień minął niestety bardzo szybko jednak wspomnienia pozostaną na zawsze.
Pozdrowienia z Zakrzowa!tekst i foto: Małgorzata Szatan


2013-02-16 20:12:13 
„Z jak Zimowisko”

Sobotni wieczór i już prawie koniec Zimowiska. Już jutro uczestnicy I Maltańskiego Zimowiska wyjadą do swoich rodzin. Ostatni dzień w Zakrzowie minął dzieciom na tworzeniu makiet przestrzennych przedstawiających Zakrzów ich oczami, składaniu podziękowań, a przede wszystkim spędzaniu czasu razem, aby nie tracić ani minuty.
Za kilkanaście godzin się pożegnają, jednak wcześniej zaplanowane jest uczestnictwo we mszy świętej w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz zwiedzanie tego niezwykłego miejsca. 
Tymczasem trwa pakowanie, rozmowy, a już niedługo ostatni apel. Atmosfera jest nadal gorąca
i pozytywna. Jesteśmy pewni, że zawiązane przyjaźnie przetrwają. 
Dzieci mówią, że nie chcą wracać…

 

tekst i foto: Małgorzata Szatan2013-02-15 22:11:38 Cicho, cicho, cichosza… i jest punkt!


Dzisiejszy dzień uczestnicy I Maltańskiego Zimowiska spędzili pod znakiem dalszych zabaw po śniadaniu i nie tylko. Po obiedzie niespodzianka – kulig. Niczym w piosence, góralskie koniki ciągnęły sanie a dzieciom nie schodził uśmiech z twarzy. Przed kolacją natomiast były zajęcia sportowe. Uczestnicy wprost szaleli z radości. A wieczorem wyciszenie i droga krzyżowa, która była przygotowywana przez dzieci i wolontariuszy. 
Kolejny dzień pełen wrażeń się zakończył. Czas szybko biegnie, jednak jesteśmy pewni, że te chwile nigdy nie zostaną zapomniane.
tekst i foto: Małgorzata Szatan

2013-02-14 20:58:52

IV dzień Zimowiska Maltańskiego uczestnicy spędzili aktywnie i z uśmiechem jak zwykle. Dziś 14 luty więc nie można było zapomnieć o modlitwie i wykonaniu uroczych kartek dla bliskich osób, aby podziękować im przede wszystkim za to, że są.
Po obiedzie mała zmiana klimatu – interaktywne zabawy na zmianę z grami planszowymi. Goście pokazywali i uczyli bawić się grami, których uczestnicy Zimowiska nigdy wcześniej nie znali. Na okrzyki radości nie trzeba było długo czekać. Po kolacji słodka niespodzianka, a mianowicie tworzenie przez uczestników czekoladek! Każdy uczestnik mógł własnymi rękoma wykonać z masy czekoladowej słodkości w dowolnym kształcie, by potem podarować je wybranej osobie lub samemu zjeść. Możemy zdradzić, iż wszyscy się starali i wkładali w to swoje serca.
To był bardzo udany dzień. Wieczorna pora, a w ośrodku nadal słychać śmiechy i okrzyki radości uczestników. Wszak do ciszy nocnej jest jeszcze troszkę czasu, szkoda go marnować, lepiej pobyć razem.


tekst i foto: Małgorzata Szatan


2013-02-13 23:14:09

Dzisiejszy dzień był niczym wyjęty z zaczarowanej krainy baśni. Zaraz po mszy świętej i śniadaniu odbyły się warsztaty plastyczne, w czasie których uczestnicy uczyli się techniki „mokre na mokre” – połączenie rozwodnionych farb z mokrą kartką. Efekty? Bajeczne! Popołudniu miało miejsce spotkanie z Marcinem Koziołem, który opowiadał o pielgrzymce do Santiago de Compostela i pasji podróżowania, przez co zachęcał wszystkich do wiary w marzenia, bo nigdy nie wiadomo, kiedy się zaczną spełniać. A po kolacji niespodzianka – wykonywanie własnych ramek na zdjęcia, aby potem wkleić w nie fotografię z zimowiska. A dla Damiana, który dziś obchodzi urodziny, było głośne „Sto lat!” oraz prezent – plecak na wymarzone podróże. To był baśniowy i bardzo kolorowy dzień, nie zabrakło również spaceru i lepienia bałwana. Rozpoczęliśmy Wielki Post przede wszystkim z nadzieją na przyszłość.

tekst i foto: Małgorzata Szatan

2013-02-12 22:33:46

Drugi dzień zimowiska zakończył się apelem, ale co to był za dzień! Po śniadaniu miały miejsce warsztaty z muzykoterapii prowadzone przez Piotra Solorza, Agnieszkę Kasperczyk i Asię Talik. Po zajęciach msza, obiad i kolejne warsztaty z dramy. Również Agnieszka Jarzyńska-Stęclik poprowadziła dla nas zajęcia o tematyce wolontariatu. A po kolacji.... dyskoteka! Uczestnicy przeżyli dziś bardzo radosny i intensywny dzień. Pozdrowienia z Zakrzowa!
foto: Małgorzata Szatan


2013-02-11 22:41:34
Za nami pierwszy dzień I Maltańskiego Zimowiska, ale co to był za dzień!
Przygotowanie gry w podchody, wykonywanie wspólnie zadań w drużynach, uczestnictwo we mszy świętej, zabawy przy śpiewaniu a także powitanie gości, którzy jutro poprowadzą warsztaty. Dzień pełen wrażeń oczywiście z przerwami na posiłki i odpoczynek.
Piękna pogoda, radosna atmosfera i bałwan do góry nogami - tak można podsumować dzisiejszy dzień.
Uczestnicy Zimowiska pozdrawiają i życzą dobrej nocy! 
tekst i foto: Małgorzata Szatan2013-02-11  11:27:47
Pięknie prawda?
Uczestnicy Zimowiska własnie takim widokiem powitali dzisiejszy dzień. Po śniadaniu przygotowują się do zabawy w podchody, która rozpocznie się po obiedzie. Ale najpierw trzeba wymyslić zadania :) 


tekst i foto: Małgorzata Szatan

2013-02-10 17:56:45

Wszyscy bezpiecznie dotarli do Ośrodka w Zakrzowie.  Po wypakowaniu czeka obiadokolacja. 

2013-02-10 14:23:45
W niedzielę, 10 lutego o godzinie 13.00 sprzed parkingu Zespołu Szkół Specjalnych im. Polskich Kawalerów Maltańskich wyjechali uczestnicy tegorocznego I Zimowiska Maltańskiego. 


  foto & video: Marek Grzymowski

« powrót
© 2017 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY