Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bartiego Zakup książki:
Joannici i ich związki z ziemiami polskimi Zachęcamy do wspólnej modlitwy Liturgią Godzin. Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » Lourdes 2011
Polecamy
Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 





Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia Góra


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach


Opłatek Maltański 2014 Kraków (english)

XI Wieczór Maltański 2014 Kraków

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2011-05-04

Lourdes 2011

W dorocznej pielgrzymce Zakonu do Lourdes, ZPKM reprezentowała 63 osobowa grupapodopiecznych, wolontariuszy i pielgrzymów. Nad 14 podopiecznymi całodobowo opiekę sprawowało w systemie ekip pracy kilkudziesięciu wolontariuszy rekrutujących się z kraju i z zagranicy w tym 16 członków Związku.Tradycyjnie braliśmy udział w bardzo bogatym programie nakreślonym przez organizatorów. Wspaniałą oprawę liturgiczną miały Procesja Najświętszego Sakramentu, Msza Święta Pontyfikalna, niezapomniana Procesja Maryjna ze świecami. Współuczestniczyliśmy z wielką radością i dumą w czuwaniu modlitewnym przed Beatyfikacją Ojca Świętego Jana Pawła II oraz transmisji TV na żywo z Watykanu 1 maja z ceremonii Beatyfikacji Naszego Ukochanego Papieża Rodaka. Przyjmowaliśmy w tym wspaniałym dla nas Polaków dniu zewsząd kierowane do nas gratulacje i radość wspólnoty maltańskiej.

W Misji Polskiej Sióstr Nazaretanek odbyła się Droga Krzyżowa, w której uczestniczyła cała grupa pielgrzymkowa, po czym korzystając z uroków miejsca i pogody spędziliśmy kilka godzin w towarzyskim, piknikowym nastroju. W przeddzień wyjazdu Polska Msza Święta przed Grotą dopełniła radości płynącej z uczestnictwa w pielgrzymce do miejsca Cudownych Objawień.

Tomasz Krupiński

Szpitalnik ZPKM

« powrót
© 2017 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY