Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » V MALTAŃSKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2010-08-30

V MALTAŃSKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

W dniach od 23 do 28 sierpnia 2010 r. odbyła się V Maltańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zorganizowana przez Maltański Punkt Pomocy Środowiskowej dla Osób Niepełnosprawnych w Katowicach. 

Patronat Honorowy nad tegoroczną pielgrzymką objęli:

Związek Polskich Kawalerów Maltańskich,

J.E. Arcybiskup Damian Zimoń - Metropolita Katowicki,

Wojewoda Śląski Pan Zygmunt Łukaszczyk. 

Na imieniny do Maryi Matki, pod hasłem „BĄDŹMY ŚWIADKAMI MIŁOŚCI”, pieszo szlakiem Jury Krakowsko-Częstochowskiej pielgrzymowało12 podopiecznych - mieszkańców Ośrodka „Miłosierdzie Boże” w Mikołowie - Borowej Wsi, poruszających się na wózkach inwalidzkich, oraz 39 wolontariuszy będących na co dzień związanych z dziełami maltańskimi na Śląsku, a także pielgrzymi duchowi otaczający i wspierający nas modlitwą. 

Wspólnie przemierzyliśmy trasę 61 km. Łączyła nas w jedna idea pielgrzymowania; miłość do drugiego człowieka oraz miłość do naszej Matki.

Trud pielgrzymowania, wysiłek fizyczny, zmienność pogody, wspólne modlitwy, śpiewy, dzielenie się swymi talentami, nieprzespane noce i czas nawzajem sobie ofiarowany sprawił, że nasza grupa pielgrzymkowa stała się mocna Duchem Bożym oraz zawiązała się wspaniała wspólnota. 

Opiekunem duchowym dla naszej grupy pielgrzymkowej w tym roku był szafarz  Najświętszego Sakramentu Krzysztof Derewecki.

Gośćmi na szlaku pielgrzymkowym byli:

Ks Michał Palowski, Kapelan Delegatury Śląskiej ZPKM; O. Ryszard Sierański OMI, założyciel Wspólnoty Dobrego Pasterza oraz przyjaciele, dla których dzieło pielgrzymowania jest wyjątkowym czasem łaski od Pana. 

Za wspólne pielgrzymowanie wszystkim serdecznie dziękuję. 

Pielgrzymka, to wyjątkowy czas łaski od Pana, to czas stawania w prawdzie, odnajdywania siebie, służenia drugiemu. Z wielka radością zapraszam do udziału już za rok w terminie 23-28 sierpnia 2011r. 

Organizator pielgrzymki z ramienia ZPKM

Ewa Kuś

« powrót
© 2018 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY