Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bartiego Zakup książki:
Joannici i ich związki z ziemiami polskimi Zachęcamy do wspólnej modlitwy Liturgią Godzin. Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » VII Piesza Pielgrzymka Maltańska na Jasną Górę
Polecamy

MALTAŃSKI KALENDARZ LITURGICZNY

 

13.10.2017
wspomnienie bł. Gerarda
- założyciela Zakonu Maltańskiego

19.11.2017
Wspomnienie Wszystkich Świętych i Błogosławionych 
Zakonu Maltańskiego

+++

MODLITWA WSTAWIENNICZA ZA SUWERENNY ZAKON MALTAŃSKI

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bartie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

+++


 

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia Góra


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach


Opłatek Maltański 2014 Kraków (english)

XI Wieczór Maltański 2014 Kraków

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2012-09-03

VII Piesza Pielgrzymka Maltańska na Jasną Górę

W terminie 23-26 sierpnia 2012 roku, pod hasłem „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem”, odbyła się VII Piesza Pielgrzymka Maltańska na Jasną Górę. Uczestniczyło w niej 67 pielgrzymów, w tym 15 osób niepełnosprawnych fizycznie – mieszkańców Ośrodka Dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże w Mikołowie – Borowej Wsi oraz kilkoro innych niepełnosprawnych mieszkańców Śląska. Przewodnikiem duchowym pielgrzymki był ksiądz Grzegorz Płaneta, na co dzień duszpasterz w Stacjonarnym Ośrodku Reintegracji Społecznej Św. Barnaby w Poczesnej. Najmłodszy uczestnik tegorocznej pielgrzymki miał 5, a najstarszy 58 lat. W zabezpieczeniu pielgrzymki uczestniczyły załogi 4 samochodów logistycznych w tym maltańskiej karetki z wyposażeniem specjalistycznym.

W tym roku dodatkowym wydarzeniem było spotkanie muzyczno-modlitewne, które odbyło się pierwszego dnia pielgrzymki po dotarciu do Żarek. Spotkanie miało charakter otwarty. O godzinie 18:00 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodził ks. Jan Wajs – proboszcz Parafii św. Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach wraz z ks. Grzegorzem Płanetą. Po Eucharystii odbył się koncert zespołu Venimus ze Świętochłowickiego Centrum Kultury. Na scenie wystąpili również lokalni wykonawcy oraz dzieci ze Środowiskowego Domu Samopomocy wspierane przez członków Stowarzyszenia Cudowne Dzieci. Pięcioosobowa grupa zaśpiewała ulubione pieśni Jana Pawła II i piosenki Arki Noego. Nasze spotkanie zakończyliśmy o 21:00 wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.  Całość imprezy była prowadzona przez pana Andrzeja Frajndt, z zespołu Partita.
Podczas spotkania muzyczno-modlitewnego towarzyszyli nam: Wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Jakóbczak oraz Radna Tatiana Ośmiałowska.

Organizatorami spotkania byli: Konfraternia Śląska Związku Polskich Kawalerów Maltańskich, Urząd Miasta i Gminy Żarki, Rzymskokatolicka Parafia Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza, zaś współorganizatorami Środowiskowy Dom Samopomocy w Żarkach, Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio eM, Radio Fiat oraz PoNews.pl.

Organizatorzy pielgrzymki:
Ewa Kuś
Anna Cebo
Mateusz Szymski

zobacz zdjęcia >>>

 

« powrót
© 2017 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY