Już 2 maja 2018 wyruszą podopieczni i wolontariusze na 60 Pielgrzymkę Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Celem pielgrzymki jest zawsze modlitwa o uzdrowienie: duchowe i fizyczne. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » Uroczystość św. Jana Jerozolimskiego w Mikołowie - Borowej Wsi
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2017-06-18

Uroczystość św. Jana Jerozolimskiego w Mikołowie - Borowej Wsi

Obchody święta patrona Zakonu Maltańskiego św. Jana w roku 2017 odbyły się w szczególnym miejscu. Mieliśmy zaszczyt gościć u podopiecznych Ośrodka Caritas dla Osób Niepełnosprawnych – Miłosierdzie Boże w Mikołowie-Borowej Wsi.

Po uroczystej, koncelebrowanej Mszy Świętej w obecności damy Maltańskiej Anity Meeson Kielanowskiej, poświecono karetkę Maltańskiej Służby Medycznej oraz pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych i Ratowników Maltańskich.
Karetka -dar Dam i Konfratrów z Delegatury Londyńskiej ZPKM  została nazwana imieniem naszego wieloletniego przyjaciela Konfratra Andrzeja Meesona Kielanowskiego. Bus - dar pana Pawła Mesa z londyńskiej Firmy "Sami Swoi", jak i karetka rozpoczęły służbę w trakcie Światowych Dni Młodzieży, a liczna obecność Dam, Konfratrów, Wolontariuszy i Przyjaciół Zakonu Maltańskiego  z regionów Krakowa, Katowic, Białegostoku, Warszawy, Londynu, a nawet USA stały się godną okazją do ich poświęcenia.
Po części formalnej mieliśmy okazję do spotkań przyjaciół- uczestników dzieł maltańskich w Szczyrzycu, Grobnikach, pielgrzymek do Częstochowy, Lourdes itd.

 Z całego serca pragniemy podziękować Dyrekcji, Pracownikom Ośrodka Caritas, Rycerzom Bożego Grobu za wspaniałą gościnę w dniu 18 czerwca. 

tekst: Marcin Świerad KM
zdjęcia: Elżbieta Świerad« powrót
© 2018 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY