Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » 26.06.2017 Uroczystość św. Jana Chrzciciela w Krzeszowicach
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2017-06-26

26.06.2017 Uroczystość św. Jana Chrzciciela w Krzeszowicach

W dniu 25 czerwca 2017 świętowaliśmy Uroczystość Patrona Zakonu Maltańskiego - św. Jana Jerozolimskiego. To przeżycie duchowe zaczęło się od Mszy św. w kościele Parafialnym p.w.św. Marcina w Krzeszowicach, w której uczestniczyli wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej.
Uroczystość tą uświetnił swoją obecnością Kawaler Zakonu Maltańskiego Marek Grzymowski.
W tym miejscu wyrażamy wielką wdzięczność także dla Księdza Dziekana Andrzeja Szczotki, który jako pierwszy wsparł naszą działalność i otworzył dla nas gościnne progi domu parafialnego.

W tym dniu współorganizowaliśmy także Niedzielę dla Zdrowia w Krzeszowicach. Bezpośrednimi organizatorami tej wspaniałej akcji prozdrowotnej był Burmistrz Miasta i Gminy Krzeszowice oraz Krzeszowickie Centrum Zdrowia. Maltańska Służba Medyczna prezentowała swoją działalność począwszy od przybliżenia mieszkańcom historii i działalności Zakonu Maltańskiego na świecie i w Polsce, poprzez prezentację swoich umiejętności z zakresu ratownictwa przedmedycznego, a na prezentacji karetki maltańskiej i instruktarzu ratowniczym skończywszy. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci. Po raz kolejny za naszym pośrednictwem we współpracy z Fundacją DKMS chętne osoby mogły dokonać rejestracji do bazy Dawców Szpiku. 
Dzisiejszy dzień był bardzo intensywny, ale także i owocny. Dał nam dużą dawkę energii do dalszej pracy i rozwoju na przyszłość.

Z maltańskim pozdrowieniem
Wolontariusze MSM Krzeszowice

Zobacz zdjęćia >>>


« powrót
© 2018 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY