Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » XII Maltańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2017-07-02

XII Maltańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

W terminie 1 – 2 lipca 2017 roku odbyła się XII Maltańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Jak co roku organizatorem pielgrzymki była Maltańska Służba Medyczna – Pomoc Maltańska pod patronatem Konfraterni Śląskiej Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.

Uczestnikami pielgrzymki po raz kolejny byli podopieczni Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych Caritas Archidiecezji Katowickiej w Borowej Wsi: Katarzyna Graba, Diana Prucia, Aleksandra Maksimowicz; Anna Bijak z Dąbrowy Górniczej, Krzysztof Kołeczek z Sandomierza oraz wolontariusze z Katowic, Krakowa, Kęt i ze Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP. W tegorocznej pielgrzymce udział wzięli również Kawalerowie Maltańscy: Marek Grzymowski z Katowic oraz Aleksander Wielkie z Wiednia. Opiekunem duchowym pielgrzymki był ks. Michał Palowski – Kapelan Konwentualny ad Honorem.2 lipca po deszczowo słonecznym dniu, przy akompaniamencie gitary, dotarliśmy do jasnogórskiego sanktuarium. Tam przywitali nas: dr n. med Edward Mroczkowski Kawaler Maltański z Warszawy, reprezentacja Maltańskiej Służby Medycznej z Krzeszowic oraz czcigodna grupa seniorów.

Naszą Pielgrzymkę zakończyliśmy Mszą Świętą w Kaplicy Cudownego Obrazu odprawioną przez ks. Piotra Lewandowskiego. Modliliśmy się za cały Zakon Maltański, pielgrzymów, wolontariuszy oraz wszystkich darczyńców dzieł.

Pragniemy złożyć szczególne podziękowania organizatorom i uczestnikom tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę, wszystkim tym, którzy łączyli się z nami w modlitwie w czasie pielgrzymowania oraz ks. Michałowi i ks. Piotrowi za głoszone Słowo Boże.

Do zobaczenia za rok.

Krystyna Szczypka

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

 

« powrót
© 2018 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY