Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Zakup książki:
Joannici i ich związki z ziemiami polskimi Zachęcamy do wspólnej modlitwy Liturgią Godzin. Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » 15.10.2017 Msza św. w Londynie
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2017-10-15

15.10.2017 Msza św. w Londynie

Dnia 15 października 2017, w kaplicy Little Brompton Oratory w Londynie, sprawowana była uroczysta msza święta łacińska, której przewodniczył abp. Piero Marini, wieloletni ceremoniarz papieski Jana Pawła II. Do udziału w uroczystości zaproszeni zostali przedstawiciele Zakonu Maltańskiego - Kawalerowie, Damy oraz kadeci, którzy są obecnie jedną z najmłodszych i najprężniej rozwijających się gałęzi Konfraterni Północno-Europejskiej w Londynie (APKM UK).

W Londynie obecnie już blisko dwudziestu kadetów uczestniczy w programie edukacyjno-formacyjnym, realizowanym w dwóch niezależnych oddziałach - Balham oraz South Kensington. Program kadetów koordynuje Przemysław Salamoński KM w ścisłej współpracy z kapelanem Wielkiego Krzyża Ad Honorem ks. prałatem Władysławem Wyszowadzkim oraz wyznaczonymi do formacji kadetów kapłanami (ks. dr Wojciech Mozdyniewicz - formacja doktrynalna, ks. Karol Barciok - kierownictwo duchowe). 

Kadeci stopniowo poznają charyzmat, misje, historię oraz szpitalnicze dzieła Zakonu. Przechodzą kursy pierwszej pomocy, uczestniczą w obozach maltańskich oraz angażowani są do pomocy przy inicjatywach, realizowanych przez doświadczonych wolontariuszy maltańskich. Fundament formacji kadetów stanowi regularna wspólnotowa modlitwa, przeżywana w łączności z Kawalerami, Damami oraz całym Zakonem. 

Przemysła Salamoński
zobacz wszystkie zdjęcia >>>

« powrót
© 2018 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY