Wydarzenia — Archiwum 2005


Msza maltańska w intencji Jana Pawła II

Środa, 1 Czerwca 2005
Z inicjatywy Związku Polskich Kawalerów Maltańskich w dniu 18 maja na Wawelu, pod przewodnictwem J.E ks.Kardynała Franciszka Macharskiego odbyła sie uroczysta msza święta upamiętniająca dzień urodzin Jana Pawła II. Msza dziękczynna za 26 lat pontyfikatu zmarłego Papieża połączona była z modlitwą w intencji pontyfikatu Jego następcy.
Czytaj Dalej »

Prapremiera Sonetów Rzymskich Ks. Andrzeja Marii Kardynała Deskura

Wtorek, 10 Maja 2005
Mamy zaszczyt zaprosić na prapremierę Sonetów Rzymskich Ksiedza Andrzeja Marii Kardynała Deskura, która odbędzie się w sobotę 14 maja 2005 roku o godzinie 12.00 w wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie przy ul. Rajskiej 1 (parter, sala 53). Sonety czytał będzie Tadeusz Malak, a całość poprzedzona będzie wprowadzeniem wygłoszonym przez redaktora…
Czytaj Dalej »

Papież Benetykt XVI

Niedziela, 24 Kwietnia 2005
Z wielką radością przyjeliśmy wybór ks.Kadrynała Josepha Razingera jako następcę św.Piotra. Myślą i modlitwą za pomyślnośc nowego pontyfikatu wspieramy nowego Papieża Benedykta XVI. Szczęść Boże !
Czytaj Dalej »

Przesłanie Prezydenta ZPKM

Wtorek, 5 Kwietnia 2005
Drogie i Czcigodne Damy i Konfratrzy, W związku z odbywającymi się w całej Polsce, Europie oraz na całym świecie uroczystościami żałobnymi organizowanymi przez Kościół Katolicki, zwracam się do Was z gorącą prośbą - o jak najliczniejszy udział i obecność w nich naszego Związku Polskiego i proszę - godnie reprezentujcie wielowiekowe…
Czytaj Dalej »

ZAKON MALTAŃSKI POGRĄŻONY W SMUTKU Z POWODU ŚMIERCI OJCA ŚWIĘTEGO

Sobota, 2 Kwietnia 2005
Wiadomość o śmierci Ojca Świętego została odebrana przez Zakon Maltański z wielkim smutkiem. Wielki Mistrz Zakonu, Fra Andrew Bertie, wezwał członków Zakonu na całym świecie do modlitwy o spokój duszy "tego niezwykłego Sługi Bożego, który zmienił i poruszył cały świat."
Czytaj Dalej »