Stowarzyszenia samozwańcze


Suwerenny Rycerski Zakon Maltański pragnie zwrócić uwagę na pojawianie się na całym świecie organizacji i związków, które używając symboli i nazw podobnych do naszego Zakonu, próbują się przedstawić, jako autentyczne i uznawane zakony Św. Jana. Oprócz tego, że to sieje nieporozumienie i zamieszanie, to uderza w dobrą opinię, jaką Zakon sobie wyrobił przez długie lata. 

Organizacje te nie mają żadnego powiązania z Suwerennym Rycerskim Zakonem Maltańskim, którego główna siedziba jest w Rzymie, przy Via Condotti 68 i który utrzymuje formalne stosunki dyplomatyczne z ponad 100 państwami i organizacjami międzynarodowymi. Jest też uznawany przez Organizację Narodów Zjednoczonych i przez Stolicę Apostolską. 

Wskazane jest być ostrożnym w obliczu propozycji i apelów od organizacji, które przywłaszczają sobie nazwę “Zakon Maltański” lub Zakon Św. Jana. Ich autentyczność można sprawdzić w którymś z naszych Wielkich Przeoratów, Związków Narodowych lub placówek dyplomatycznych. Kompletny spis autentycznych jednostek Zakonu znajduje się na stronie internetowej

 http://www.orderofmalta.int/around-the-world/?lang=en&continente=europa

 

 

 
 
 
 
 
Ta strona jest wiernym tłumaczeniem oficjalnej strony Zakonu Maltańskiego:
http://www.orderofmalta.int/history/813/mimic-orders-of-malta/?lang=en