Obozy w Szczyrzycu 2022
ZAPROSZENIE NA TEGOROCZNY OBÓZ
Zakon Maltański zaprasza na XVII Maltański Obóz Integracyjny w Opactwie Cystersów w Szczyrzycu, w województwie małopolskim (60 km od Krakowa).
Obozy w sposób regularny odbywają się od 2005 roku. Ich znakiem rozpoznawczym jest wspaniała atmosfera, fantastyczni ludzie, świetna współpraca z Zakonem Cystersów oraz otwartość mieszkańców Szczyrzyca.
Terminy:
- I Turnus 02 lipca 2022 – 09 lipca 2022
- II Turnus 10 lipca 2022 – 16 lipca 2022
- III Turnus 17 lipca 2022 – 24 lipca 2022
Serdecznie zapraszamy przyszłych Uczestników i Wolontariuszy. Zgłoszenia przyjmuje Małgorzata Życzkowska (mail: malgorzata.zyczkowska@zakonmaltanski.pl) przez poniższe linki:
- Zaproszenia dla Uczestników: Zaproszenie Uczestników Szczyrzyc 2022.docx
- Formularz dla Uczestnika:
https://forms.gle/Z97GrbEVj5G3bMDC6
- Zaproszenie dla Wolontariuszy: Zaproszenie Wolontariuszy Szczyrzyc 2022.docx
https://forms.gle/3PdTk4JU3fiUmAak7
- Prezentacja o obozie:
https://drive.google.com/file/d/1yJHBWjDQz9FxS6kwEe442K41j8PnRrkS/view?usp=sharing
Zgłoszenia dla uczestników są przyjmowane do końca maja br. lub do wyczerpania miejsc.
Zgłoszenia wolontariuszy są przyjmowane do 12 czerwca 2022r.
Maria Życzkowska, Małgorzata Życzkowska, Emilia Dudała – Koordynatorki Turnusów
Jan Życzkowski – Dowódca Obozu
Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie – Organizator Obozu
Tomasz Krupiński – Koordynator obozu z ramienia Zakonu Maltańskiego
Letnie Maltańskie Obozy Integracyjne dla Osób Niepełnosprawnych w Szczyrzycu stały się już tradycją. Historia rozpoczęła się w roku 2003, kiedy na zaproszenie Ojców Cystersów, kilka osób niepełnosprawnych wraz z wolontariuszami przyjechało na parę dni do Opactwa. I Maltański Obóz Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych odbył się w 2005 roku. Od tego czasu, co roku na okres kilku tygodni Szczyrzyc staje się miejscem wspólnej pracy, zabawy i modlitwy. Każdy turnus ma inny motyw przewodni. Dotychczas uczestnicy mieli szansę brać udział w obozie militarnym, artystycznym, historycznym, przeżywać igrzyska olimpijskie czy mundial.
W latach 2005 do 2012 w obozie uczestniczyło łącznie 315 osób niepełnosprawnych i 405 wolontariuszy, wśród których byli lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, terapeuci zajęciowi, rehabilitanci, prawnicy, pedagodzy, uczniowie i studenci po kursie pierwszej pomocy.
Obozowe FAQ
- Jak wygląda ramowy plan dnia?
Elementami wchodzącymi w skład każdego dnia są: pobudka, śniadanie, warsztaty przedpołudniowe, obiad, sjesta, warsztaty popołudniowe, Msza Święta, kolacja, Apel Jasnogórski, cisza nocna. Plan może ulegać zmianie w zależności od zaplanowanych na dany dzień atrakcji.
- Czy obóz jest płatny?
Obóz jest bezpłatny zarówno dla Uczestników, jak i Wolontariuszy.
- W jakim wieku są podopieczni, inni wolontariusze, organizatorzy?
Wolontariuszem można zostać od 16 roku życia. Organizatorzy mają za sobą wieloletni obozowy staż, są więc w wieku 21+. Podopieczni różnią się wiekiem, czasem są to osoby starsze od wolontariuszy, a czasem młodsze. Wszystko zależy od turnusu, na jakim się znajdziecie.
- Czy wolontariusze śpią w pokojach z uczestnikami?
Nie, uczestnicy śpią z uczestnikami w pokojach, a wolontariusze z innymi wolontariuszami.