Uroczystości w Gietrzwałdzie

W niedzielę 14 września br. tysiące pielgrzymów mimo deszczowej pogody uczestniczyły w corocznym odpuście w gietrzwałdzkim sanktuarium. W pielgrzymce wziął także udział Prezydent ZPKM, Jacek Tarnowski wraz z 4 członkami Związku. Uroczystości były powiązane ze 148. rocznicą objawień maryjnych oraz 59. dożynkami archidiecezjalnymi.
Gietrzwałd to jedyne w Polsce miejsce oficjalnie uznanych objawień maryjnych. W 1877 roku Maryja ukazała się tu dwóm dziewczynkom – Justynie Szafryńskiej i Barbarze Samulowskiej. Objawienia maryjne w Gietrzwałdzie to jedno z najważniejszych wydarzeń religijnych w regionie, które od lat przyciąga rzesze wiernych. Jest to wyjątkowy czas modlitwy, wspólnego czuwania i dziękczynienia.
Eucharystii przewodniczył Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, ordynariusz diecezji ełckiej, a gości i wiernych przywitał gospodarz diecezji, Metropolita warmiński, Ksiądz Arcybiskup Józef Górzyński.
zdjęcia: Jacek Tarnowski