Ta strona korzysta z technicznych i przyswajalnych plików cookie oraz plików cookie stron trzecich użytkownika w formacie grupowym, aby uprościć nawigację online i chronić korzystanie z usług. Aby dowiedzieć się więcej lub odmówić zgody na użycie jednego lub dowolnego z plików cookie, kliknij tutaj. Zamknięcie tego banera, przeglądanie tej strony lub kliknięcie czegokolwiek będzie traktowane jako wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookie.

Zamknij
Suwerenny Rycerski Zakon Szpitalników Świętego Jana Jerozolimskiego zwany Rodyjskim i Maltańskim

Order of Malta

Pomoc Maltańska – Maltańska Służba Medyczna

Fundacja Pomoc Maltańska – Maltańska Służba Medyczna

40-042 Katowice, ul. Wita Stwosza 41 , Budynek GeoMedical
www.pomocmaltanska.org

Zarząd Fundacji

dr n. med. Marcin Świerad – Prezes Zarządu,
tel. 694 484 529, marcin.swierad@zakonmaltanski.pl

Mariusz Glenszczyk – Wiceprezes Zarządu
mariusz.glenszczyk@zakonmaltanski.pl

Marek Grzymowski – Wiceprezes Zarządu
marek.grzymowski@zakonmaltanski.pl

dr n med Grzegorz Honisz – Członek Zarządu,
Kierownik Podmiotu Leczniczego
grzegorz.honisz@zakonmaltanski.pl

Tomasz Mizera – Członek Zarządu
tomasz.mizera@zakonmaltanski.pl

Leszek Kaczor – Członek Zarządu,
leszek.kaczor@zakonmaltanski.pl

Pełnomocnicy:

Ilona Świerad – Pełnomocnik Zarządu, Dyrektor Maltańskiego Centrum Edukacji
Aleksandra Węglarzy – Pełnomocnik ds. zbiórek publicznych

Pomoc Maltańska – Maltańska Służba Medyczna to organizacja, która zgodnie z mottem Zakonu – Tuitio fidei et obseqium pauperum – niesie pomoc ubogim i potrzebującym.

Prowadzi działalność wychowawczą wśród młodzieży, tworząc grupy kadetów oraz prowadzi kursy pierwszej pomocy, w których uczestniczą zarówno potencjalni wolontariusze organizacji, jak i osoby chcące pogłębić swoją wiedzę na ten temat.

Organizacja kontynuuje działalność prowadzoną przez zespół wolontariuszy utworzony w Krakowie w 1990 roku.

Działalność medyczna skupiona jest w Podmiocie Leczniczym: Maltańskiej Służbie Medycznej (MSM).

Podstawowymi zadaniami MSM jest medyczne zabezpieczenie pielgrzymek i uroczystości religijnych, imprez masowych w tym:  zawodów sportowych, koncertów, kongresów jak również innych imprez kulturalnych.

W razie potrzeby Maltańska Służba Medyczna ma możliwość transportowania chorych i poszkodowanych nowoczesnymi ambulansami i pojazdami sanitarnymi tak w kraju, jak i za granicą.

MSM prowadzi pokazy, szkolenia i kursy z zakresu pierwszej pomocy dla wszystkich zainteresowanych osób, firm i instytucji.

Szkolenia oraz zabezpieczenia medyczne prowadzimy zgodnie z wymaganiami Państwowego Systemu Ratownictwa i wg standardów Maltańskiego Centrum Edukacji. Maltańskie programy szkoleniowe spełniają najwyższe kryteria skuteczności i prowadzone są zgodnie ze standardami Zakonu Maltańskiego, wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji oraz innych europejskich i amerykańskich towarzystw naukowych.

Więcej o szkoleniach.

Organizacja działa w oparciu o wolontariat, a uzyskane kwoty z działalności w całości są inwestowane w działalność statutową, w tym: w sprzęt medyczny, szkolenia oraz działalność socjalną.

Pomoc Maltańska jest obecna w 18 miastach.

Transport medyczny

Zabezpieczenia imprez

Komendanci Oddziałów Fundacji

1.     Paweł Sułowski – Komendant oddziału Bielsko-Biała:

mail:  pawel.sulowski@zakonmaltanski.pl            tel. 694 484 536

2.     Krzysztof Kania – Komendant oddziału Głogoczów:

mail:  krzysztof.kania@zakonmaltanski.pl          tel. 605 666 485

3.     Paulina Skowyra – Komendant oddziału Grobniki:

mail: paulina.skowyra@zakonmaltanski.pl             tel. 601 713 402

4.     Marcin Wróbel – Komendant oddziału Katowice:

mail:  marcin.wrobel@zakonmaltanski.pl        tel. 728 448 290

5.     Mariusz Zawada – Komendant oddziału Kęty:

mail:  mariusz.zawada@zakonmaltanski.pl          tel. 694 484 703

6.     Dariusz Sałata – Komendant oddziału Krosno:

mail:  dariusz.salata@zakonmaltanski.pl       tel. 694 484 569

7. Grzegorz Rozmus – Komendant oddziału Krzeszowice

mail: grzegorz.rozmus@zakonmaltanski.pl      tel. 602 430 831

8.  Piotr Przybyłowski –  Komendant oddziału Nysa:

mail: piotr.przybylowski@zakonmaltanski.pl             tel. 533 330 219

Komendanci Filii Fundacji

  1.    Piotr Moskwik – Komendant fili Andrychów

piotr.moskwik@zakonmaltanski.pl        tel. 728 448 299

  1.    Andrzej Pyszka – Komendant fili Bydgoszcz

andrzej.pyszka@zakonmaltanski.pl        tel. 728 448 288

  1.    Edyta Bielec – Komendant fili Kraków

edyta.bielec@zakonmaltanski.pl            tel. 533 330 215

4. Marek Zając – Komendant fili Oświęcim

marek.zajac@zakonmaltanski.pl

5. Marcin Kilanowski – Komendant fili Toruń

marcin.kilanowski@zakonmaltanski.pl

6. Kazimierz Górski- Komendant fili Warszawa

kazimierz.gorski@zakonmaltanski.pl            tel. 575 997 090

7.  Maria Mańkowska – Komendant fili Wrocław

maria.mankowska@zakonmaltanski.pl

Statut Fundacji Maltańska Służba Medyczna

Związek Polskich Kawalerów Maltańskich (ZPKM)

al. Kasztanowa 4a; 30-227 Kraków